Biz kimiz?

2001'den beri kendini kanıtlamış programları ile bütünsel bir beyin gelişim uzmanı olan BrainFit® Studio, bilimsel temelli nörobilimsel bilişsel eğitim programları yoluyla öğrenme yeteneklerini geliştirerek, performansı artırırken, davranışları şekillendirerek yaşamları dönüştürmeyi hedeflemektedir.

Ekibimiz

Dr. Mehmet Engin Uysal

BrainFit Türkiye Kurucusu

Dr. Mehmet Engin Uysal

BrainFit Türkiye Kurucusu
BrainFit Alsancak

Setenay Canal

BrainFit Alsancak Kurucusu

Setenay Canal

İzmir Ekonomi Üniversitesi Dış Ticaret, Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü mezunu olarak İzmir Demokrasi Üniversitesi pedagojik formasyon eğitimlerini tamamladı. 2011 yılında Brainfit Türkiye ailesine katılarak, hali hazırda Türkiye'nin ilk Bilişsel Gelişim Uzmanı olarak, eğitmenlik ve yöneticilik yapmaktadır. Pek çok çocuk ve yetişkin danışana mentörlük yaparak hayatlarının dönüşmesini sağladı. BrainFit eğitmen adaylarına, seans uygulamaları eğitimlerini verdi. Ayrıca, Singapur matematiği, hızlı okuma, hafıza teknikleri, mental aritmetik eğitimlerinin yetkili uygulama ve eğitimcisi.
BrainFit Bayraklı-Bornova

Murat Çakır

BrainFit Bayraklı ve Bornova Kurucu Ortağı

Murat Çakır

Yaşar Üniversitesi Mimarlık bölümü mezunudur. Yurt dışında Erasmus programı ve çeşitli kurumsal firmalarda çalışmıştır.

Sevde Kanıtemiz

BrainFit Bornova Eğitmeni

Sevde Kanıtemiz

Muğla Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyat bölümü mezunu. Çocuk Gelişimi bölümü lisans eğitimini de devam ediyor.

Safa Aslan

BrainFit Bayraklı Eğitmeni

Safa Aslan

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikoloji bölümü mezunu. Üniversite bünyesinde başta nöropsikoloji olmak üzere psikolojinin çeşitli alt alanlarında akademik faaliyetlerde bulundu. Yüksek Şeref derecesi ile bölüm üçüncüsü olarak mezun oldu. 2022 eylül ayından bu yana Brainfit Bayraklı şubesi eğitmenlik yapmaktadır.
BrainFit Buca - Güzelbahçe

Dr. Güzide Sazan

BrainFit Buca ve Güzelbahçe Kurucusu

Dr. Güzide Sazan

2010 yılında DEU Eğitim Bilimleri alanında doktorasını tamamladı. 2009 yılında tamamladığı Erickson College Koçluk ve NLP eğitimlerinin ardından ilkokuldan üniversiteye, geniş kitlelere koçluķ ve motivasyon seminerleri düzenledi. 2010 yılından beri öğretmenlere ve ebeveynlere Singapur Matematiği, Disleksi, Beyin ve Öğrenme İlişkisi, dikkat, mindfulness, nefes, beyin egzersizleri ve duygu regülasyonu konularında seminerler vermektedir. 2012 yılında Brainfit Türkiye kurucu ortağı olarak Singapur'dan aldığı eğitimle, Brainfit eğitmen adaylarına eğitimler vermeye devam etmektedir.

Tuğba Kaya

BrainFit Buca-Güzelbahçe Yöneticisi

Tuğba Kaya

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda Basketbol Antrenörlüğü Bölümü mezunu. 3. Kademe basketbol antrenörü. Bartın Üniversitesi’nden pedagojik formasyon eğitimi aldı. 2016-2018 yılları arasında halk eğitim merkezinde pilates antrenörlüğü yaptı. Wellnes ve Silva Yaşam Sistemi eğitimi aldı. Dinamik ve postüral ilkel refleks entegrasyonu ve nörotaktil entegrasyonu eğitimlerini tamamladı.

Selin Yıldız

BrainFit Buca Eğitmeni

Selin Yıldız

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik Bölümü mezunu. Psikodrama eğitimi sahibidir. Çeşitli ilkokul ve anaokullarında psikolojik danışmanlık, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’ndeyse kariyer danışmanlığı yapmıştır.

Sena Yiğenli

BrainFit Buca-Güzelbahçe
Kurum Psikoloğu ve Aile Danışmanı

Sena Yiğenli

Dokuz Eylül Üniversitesi Psikoloji Bölümü mezunu. Lisans hayatı boyunca Toplum Gönüllüleri Vakfı’nın çeşitli projelerinde yer aldı. Çocuk değerlendirme ve dikkat testleri eğitimine katıldı. Ege Üniversitesi Aile Danışmanlığı yüksek lisans programına devam etmektedir.

Nevin Mercan

BrainFit Buca-Güzelbahçe Eğitmeni

Nevin Mercan

Anadolu Üniversitesi Spor Yönetimi Bölümü mezunu. Yüz ve vücut masözlüğü eğitimi de almıştır. 13 yıl sağlık sektöründe çalıştıktan sonra 2018 yılında TCF 1. kademe pilates eğitmenliği almıştır. 2018-2020 yılları arasında çocuk ve yetişkin olmak üzere kişisel antrenör olarak dersler verdi. Mindfulness meditasyon ve yoga eğitimi aldı. AUZEF egzersiz ve spor bilimleri lisans programına devam etmektedir.

Dilara Ergin

BrainFit Güzelbahçe Eğitmeni

Dilara Ergin

Pamukkale Üniversitesi Fizik Tedavi Bölümü mezunu. Brainfit bilişsel gelişim uzmanlığı sertifikası sahibi.
BrainFit Gaziemir

Ahmet Fatih Erkan

BrainFit Gaziemir Kurucusu

Ahmet Fatih Erkan

Doğu Akdeniz Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Bölümü’nden yüksek şeref derecesiyle mezun oldu. Uzmanlık ve odak alanını Aile ve Çocuk üzerine kurguladı. Hürriyet Aile web sitesinde ve Eğitimde Rehberlik Dergisi’nde yazarlık yaptı. Hazırladığı PodCast ve Video içerikleri ile mümkün olduğunca çok aileye ulaşma hedefinde. Yazdığı çocuk kitapları ve online olarak ulaşılabilen etkinlik ve aile oyunlarıyla güncel aile sorunlarının çözümlerine katkı sağlamaktadır.

Ayşe Erkan

BrainFit Gaziemir Kurucusu ve Gelişim Uzmanı

Ayşe Erkan

ICF onaylı profesyonel öğrenci koçu ve Anlayarak Hızlı Okuma eğitmenidir. Eğitim koordinatörü ve eğitmen mentörü olarak deneyimlerini yeni eğitmenlere aktarmaktadır. Öğreniminin bir dönemini Erasmus programıyla Kalamata/Yunanistan’da geçirmiştir. İyi derecede İngilizce bilmektedir. 2008-2015 yılları arasında özel ders ve kişisel gelişim kursları aracılığı ile birçok öğrencinin dil öğrenmesine ve sınavlara hazırlanmasına katkı sağlamıştır. Öğrencilerin ders öğrenme sürelerinin ve derslerdeki başarı yeteneklerinin farklı olmasının nedenlerini ve çözümlerini araştırırken, DİKKAT ve ODAKLANMA becerisi üzerinde yoğunlaşıp 2017-2019 yılları arasında psikolojik danışmanlık merkezlerinde “Görsel Dikkat Güçlendirme” çalışmaları yaparak öğrenci koçluğu ve Anlayarak Hızlı Okuma eğitmenliği yapmıştır.

Taha SUSCAN

BrainFit Gaziemir Eğitmeni

Taha SUSCAN

Doğu Akdeniz Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü’nü şeref öğrencisi olarak bitirdi. Tiyatroya ve yazarlığa ilgisi nedeniyle birçok oyunda rol aldı, çocuk oyunları yönetti ve yazdığı bir çok oyunu sahnelendi. Öğrenmeye açık kişiliği ve enerjik yapısıyla çocuklarla çalışmaktan büyük keyif almaktadır. BrainFit ile çocuk ve aile sorunlarına bütünsel yaklaşıp çözümü ve gelişimi için fayda sağlamayı hedeflemektedir.
BrainFit Karşıyaka

Sevinç Fidan

BrainFit Karşıyaka Şube Yöneticisi

Sevinç Fidan

Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstriyel İlişkiler mezunu. Özel sektörde uzun zaman çalıştıktan sonra BrainFit Bostanlı'da BrainFit Türkiye Kurucusu Dr. Mehmet Engin Uysal'ın asistanı olarak çalışmaya başladı. Psikolojik Okur Yazarlık, Kişiler Arası İletişim Psiko Terapisi ve Points Of You Koçluk Eğitimi alarak şube yönetimimin yanında, BrainFit velileri ile koçluk görüşmeleri yapmaktadır.

Melis Keskin

Brainfit Karşıyaka Kurum Psikoloğu

Melis Keskin

Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Psikoloji Bölümü mezunu. Ege Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi Bilişsel Psikoloji Yüksek Lisans programını “Egzersizin Dikkat Mekanizmalarına Etkisi” başlıklı teziyle başarıyla tamamladıktan sonra Brainfit Karşıyaka bünyesinde çalışmalarına başladı.

Aslı Koçak

BrainFit Karşıyaka Eğitmeni

Aslı Koçak

Lise öğrenimini Çocuk Gelişimi bölümden mezun olarak tamamladı. Celal Bayar Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü mezunu. Ulusal ve uluslararası alanda birçok başarı sağlamış Milli Taekwondo’cu. Çocuklara temel jimnastik ve hareket eğitimi dersleri de vermiş olan eğitmenimiz sporun evrensel değerleriyle BrainFit programlarını bir araya getirerek çocukların gelişimi için çalışmalarına devam etmektedir.
BrainFit Narlıdere

Berker Yıldız

BrainFit Narlıdere kurucusu

Berker Yıldız

Orta Doğu Teknik Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunu. 12 yıldır matematik öğretmenliği yapmaktadır. 2016'dan beri Singapur Matematiği uygulayıcısı olarak çalışmaktadır. 2018'den bu yana da Berard İşitsel Algı Metodu uygulayıcısıdır. Forbrain Beyin Antrenörlüğü Eğitimi ve Silva Zihin Kontrol Metodu Eğitimi almış ve uygulayıcısı olmuştur. 2020 yılında Yön Yönetim Enstitüsünden "Profesyonel Koçluk Eğitimi" almış olup hâlâ uygulamaya devam etmektedir. 2020 yılından bu yana "Nörobilimsel Dil Gelişim Programı" olan Fast For Word Türkiye ortağıdır.

Yiğit Kurtuluş

BrainFit Narlıdere Eğitmeni

Yiğit Kurtuluş

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi Rekreasyon Bölümü mezunu. Kamp, doğa yürüyüşü, kaya tırmanışı, kayak, tüplü dalış gibi doğa sporları konusunda eğitimleri ve bröveleri var.

Selen Kurtuluş

BrainFit Narlıdere Eğitmeni

Selen Kurtuluş

MCBÜ Spor Bilimleri Fakültesi mezunu. Birçok spor branşında eğitimi ve deneyimi var. Aynı zamanda yüzme antrenörü.

Muhammet Şahin

BrainFit Narlıdere Danışmanı

Muhammet Şahin

Denizli Pamukkale Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü mezunu. Akdeniz Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Bölümü Yüksek Lisans sahibi. 5-12 yaş grubu birçok düzeyde öğrenci ile çalıştı, Akıl Oyunları Uzmanlığı yaptı.