fbpx

Bilim İnsanlarımız

Amerika’nın köklü bilim kuruluşlarından Scientific Learning Corporation ile yaptığımız ortaklık sayesinde  BrainFit® Studio, Scientific Learning Corporation’ın kurucu üyesi olan dört uluslararası tanınmış nöro bilimcinin ( Dr. Michael Merzenich, Dr William Jenkins, Dr Paula Tallal ve Dr Steven) nörobilim alanındaki yenilikleri eş zamanlı olarak müşterilerimize ulaştırma imkanına sahibiz.  Bu eşsiz bilim insanları, beynin nasıl öğrendiği konusunda 30 yılı aşkın bilimsel araştırmaya dayanan bir deneyime sahiptirler.

Bu nörobilimcilerin çalışmaları, eğitim ve nörobilim alanlarında dünyaca ön plandadır ve çalışma alanları beyin plastisitesi; işitsel işlem, dil ve okuma gelişimi; psikoloji; davranışsal algoritmalar; ve multimedya teknolojisidir.

Buna ek olarak,  BrainFit® Studio  ve müşterilerimiz , Scientific Learning Corporation’da Uzman Doktor Dr. Martha Burns , Kıdemli Klinik Uzmanı ve Profesyonel İlişkiler Direktörü ile yaptığımız işbirliğinden büyük ölçüde faydalandı  . Dil-Konuşma Patolojisinde Profesör olarak, öğrenme ve okuma becerilerini geliştirerek öğrencilerin yaşamlarını iyileştirmeyi amaçlayan herkes için gerekli olan en ileri bilgileri sunan tutkulu bir eğitimcidir.

null

Ph.D. Michael M. Merzenich

Scientific Learning Corporation’ın direktörü olan Ph.D. Michael M. Merzenich , aynı zamanda San Francisco Tıp Merkezi Kaliforniya Üniversitesi’nde Keck Center of Integrative Neurosciences’da Francis A. Sooy Otolaringoloji Kürsüsü Başkanıdır.

Beyin plastisitesi konusundaki çalışmaları nedeniyle Ulusal Bilimler Akademisi’nin seçilmiş bir üyesidir. Portland Üniversitesi’nden mezun oldu ve doktora derecesini Johns Hopkins’den aldı.

Merzenich, 50’den fazla patent almıştır ve yazılım geliştirme becerilerine çeşitli terapötik eğitim programlarına katkıda bulunmuştur. Ödülleri arasında uluslararası IPSEN ve Zürich Ödülleri bulunmaktadır.

Merzenich, aynı zamanda, beynin doğal plastisitesini birleştiren etkili araçları kullanarak, her yaştan insanın beyin sağlığını iyileştirmeye çalışan Posit Science’ın baş bilimsel sorumlusudur.

Bu blogda Dr Merzenich hakkında daha fazla bilgi bulabilirsiniz. http://www.onthebrain.com/

null

William M. Jenkins , Ph.D.

Kurucularımızdan biri olan Jenkins, California Üniversitesi’nde Keck Merkezi’nde Integrated Neurosciences için öğretim görevlisi olarak başladı.

Jenkins, öğrenme temelli beyin plastisitesi, davranışsal algoritmalar ve psikofiziksel yöntemlerin yanı sıra multimedya ve internet teknolojisinde uzmandır.

100’den fazla yayının yazarı veya yazarlarından biridir ve 40 ABD patenti ve 12 yabancı patenti vardır.

Jenkins, 13 ticari yazılım ürününü yazdı

Discovery Magazine tarafından her yıl düzenlenen Teknoloji İnovasyon Ödülleri’nde tanındı ve 2000 Yılın Thomas Alva Edison Patent Ödülü’ne layık görüldü.

null

Paula A. Tallal, Ph.D.

Rutgers, New Jersey Eyalet Üniversitesinde sinirbilim profesörü.

Tallal, 200’ün üzerinde profesyonel yayını yazan ve çeşitli patentleri olan bilişsel bir sinirbilimci ve klinik psikologdur.

Kongre Kütüphanesi tarafından, Bicentennial Kutlaması’nda Psikoloji Alanında Yorumlayıcı Olmak için seçildi ve Fast ForWord yazılımının geliştirilmesine yol açan çalışmaları için Thomas Alva Edison Patent Ödülü kazandı.

Aynı zamanda gelişimsel dil bozuklukları ve öğrenme güçlükleri hakkında birçok bilimsel danışma kurullarında ve hükümet komitelerinde yer almaktadır.

null

Steven L. Miller , Ph.D.

Daha önce Rutgers Üniversitesi Moleküler ve Davranışsal Nörobilim Merkezi’nde görev yapmıştır.

Gelişimsel dil ve okuma bozukluklarının değerlendirilmesinde ve tedavi edilmesinde uzmanlığa sahip bir nöropsikolog olan Miller, klinik çalışmaların düzenlenmesi ve bu tür engelli çocuk ve yetişkinlere yönelik uzun süreli çalışmaların yürütülmesi konusunda geniş deneyime sahiptir. Onun çalışmaları birçok yayın ve ödülle sonuçlandı.

Miller, Hartford Üniversitesi’nden nörobilim alanında yüksek lisans derecesi olan Bloomsburg Üniversitesi’nden psikoloji alanında lisans derecesi ve doktora derecesini aldı. North Carolina Üniversitesi’nden Greensboro’da psikoloji, Wake Forest Üniversitesi’nden Bowman Grey Tıp Okulu’nda okuma nöropsikolojisi konusunda ek eğitim aldı.

null

Martha S. Burns

ABD’de 35 yıldır doktor olarak görev yapmaktadır. Northwestern Üniversitesi, İletişim Bilimleri ve Bozuklukları Bölümü ve Evanston-Kuzeybatı Hastanesi’nin sağlık personeli ile hizmet vermektedir.

Burns, Northwestern Üniversitesi, Evanston Hospital Corporation, American Speech Language Hearing Foundation ve St. Xavier University’den ödüller almıştır.

Dooby Derecelendirme Servisi, yılın en iyi sağlık bilimleri kitaplarından biri olan Right Hemisphere Disfonksiyonu kitabını seçti. Bu kitaba ek olarak, Dr. Burns afazi hakkında bir kitabın yazarı ve The Psychological Corporation tarafından yayınlanan Burns Brief Envanter İletişim ve Biliş testi.

Burns şu anda Scientific Learning Corporation’da kıdemli klinik uzmanı ve Profesyonel İlişkiler Direktörü olarak görev yapmaktadır.

Daha fazla bilgi için bkz. Dr Burns,  http://www.scilearn.com/blog/martha-burns-ph.d/

Başvuru Formu