fbpx

ÇOÇUĞUM BU SENE OKULA BAŞLIYOR

PEKİ YAZI YAZMAK İÇİN KRİTİK ÖNEME SAHİP BECERİLERİ YAŞINA UYGUN BİR ŞEKİLDE GELİŞTİ Mİ?

Okul yaşantılarının olmaz ise olmazı yazı yazmaktır. Yazı yazmak aslında bir çok yeteneğin bir araya toplandığı karmaşık bir beceridir. Güzel bir yazı için yaşa uygun gelişmiş görsel beceriler, yaşa uygun psiko-motor beceriler ve gayret ve sabır gereklidir.

Eğer çocuğunuzun görsel becerileri yeterince gelişmemiş ise tahtada veya bir kitapta gördüğünü doğru bir şekilde algılayamayacak ve defterine ya da kağıda çizdiği şekil gerçeğinden oldukça farklı olacaktır. Bu durum onun özgüvenin düşmesine ve özellikle siz ve öğretmen ve arkadaşları ile çatışmalar yaşamısına neden olacaktır. Bunun çözümü çocuğunuzun görsel algısının geliştirilmesidir.

Diğer bir örnek eğer yazı yazmak için çok kritik bir öneme sahip olan el kaslarımız yeterince gelişmemiş, güçlenmemiş olursa çocuğunuz yine yazı yazmada, kalemi tutmada, yazı yazarken doğru bir vücut duruşu sergilemekte bocalamalar yaşayacak ve istenen kalitede ve hızda yazı yazamacak ve sonuçta yine başarızılık duyguları yaşayarak özgüveni düşecek kendine olan inancını kaybedecektir. Bu problemin çözümü hiç de zor değil. Onun ince kas becerilerini geliştirmek ve güçlendirmek ile bu problem kolayca ortadan kalkacaktır.
Çocuğunuz bu sene okula başlıyor. Gerçekten yazmaya hazır mı? Bu sorunun cevabını bulmak, psikolog ve eğitim uzmalarımız ile gerekli değerlendirmeleri yapmak için sizi BrainFit Studio’ya bekliyoruz.

Leave a Reply


Başvuru Formu